DZIEŃ ZIEMI- JAGIEŁŁO NA UMCS

" Zmieniaj nawyki - nie klimat!”

Pod takim hasłem odbywał się 25 kwietnia 2014r. Dzień Ziemi zorganizowany przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wzięli w nim udział uczniowie klas ID i IIE z I LO im. W. Jagiełły.

Celem imprezy było przybliżenie młodzieży zasad funkcjonowania naszej planety, zarówno pod kątem przyrodniczym, jak i społeczno-kulturowym. Program imprezy był bardzo bogaty i urozmaicony. Można było wysłuchać wykładów, wziąć udział w warsztatach, quizach, grach plenerowych oraz obejrzeć filmy i wystawy, a nawet poćwiczyć tańce.

Młodzież z „Jagiełły” obejrzała film pt. „Ekspedycja Wisła”, zrealizowany przez znanego podróżnika- Marka Kamińskiego. Licealiści wysłuchali również wykładu wybitnego profesora z Belgii- Jeana Poesena na temat erozji gleby. Najciekawsze było spotkanie z niezwykłym globtrotterem- red. Ryszardem Czajkowskim, który opowiadał o swoich licznych podróżach na wszystkie kontynenty i prezentował zdjęcia z tych wypraw. Ponadto uczniowie zwiedzili też „wioskę Gotów” i brali udział w grze terenowej oraz oglądali wystawy przygotowane przez Lasy Państwowe (m. in. Nadleśnictwo Krasnystaw).

Wyjazd zorganizowała p. Anna Chmielewska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio