Teatr Żydowski podbił nasze serca!

Dnia 21 lutego 2014 uczniowie klas IIa, IIb oraz IIIb wraz z opiekunkami: panią wicedyrektor Anną Król, panią Katarzyną Nowacką oraz panią Elżbietą Tomaszewską wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym etapem wyjazdu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Nasz przewodnik niezwykle ciekawie opowiadał wszystkim o losach stolicy i jej mieszkańców podczas Powstania Warszawskiego, które trwało od 1 sierpnia do 3 października 1944r. Ponad 3 - godzinne zwiedzanie naprawdę nikogo nie znudziło. O tym, że byliśmy naprawdę uważnymi słuchaczami świadczyć może fakt, iż przewodnik, który oprowadzał nas po tym ciekawym obiekcie, bardzo serdecznie zaprosił do ponownych odwiedzin.

Następnie, po krótkiej przerwie na obiad, licealiści wraz z opiekunkami wybrali się
do Teatru Żydowskiego, na niezwykły spektakl ,, Ach! Odessa - Mama…”, opowiadający historię Beniego Krzyka, legendarnego bandyty. Musical ten oparty jest na wywodzących się ze świata przestępczego pieśniach, które stanowią kanwę prostych opowieści o uczuciach, miłości, honorze, zdradzie… Niezwykle ważne w tym spektaklu były: niesamowite poczucie humoru tekstów prezentowanych na scenie oraz ogromny talent artystów, którzy nie tylko recytowali, ale również śpiewali i tańczyli. Zachwyceni spektaklem opuszczaliśmy budynek teatru. Nasz bardzo kulturalny piątkowy wieczór dobiegł końca. Cała wycieczka wyruszyła
w drogę powrotną do Krasnegostawu, żałując, że nie mieszkamy bliżej stolicy – moglibyśmy wówczas częściej bywać na przedstawieniach teatralnych, zwłaszcza muzycznych!

Z przyjemnością stwierdzam, że wycieczkę śmiało można zaliczyć do udanych. Mam także nadzieję, iż nie jest to ostatnia tego typu wyprawa naszego liceum. Liczymy na więcej!

Wasz sprawozdawca kulturalny: Kornelia Figiel z kl. II a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio