Z wizytą na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie


4 grudnia 2013 r. uczniowie z  klas IB, IC, IIC i IIIC(profil medyczny) z I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie uczestniczyli w wycieczce na  Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

 Już czwarty rok z rzędu wykorzystaliśmy możliwość wyjazdu do Zakładu Anatomii Prawidłowej Człowieka.  Pobyt w tej naukowej placówce nadzorowała dr Kiś, która umożliwiła przyszłym lekarzom poznanie budowy różnych narządów. Uczniowie mogli oglądać poszczególne części ciała człowieka oraz sprawdzić się w roli przyszłych studentów medycyny. Dla wielu młodych ludzi był to prawdziwy test ich możliwości.  Niektórzy uczniowie bali się wyjazdu do prosektorium, jednak gdy wizyta dobiegła końca, z żalem opuszczali mury uniwersytetu. Mamy nadzieję, że nasi młodsi koledzy w następnych latach również  będą mogli skorzystać z tak wielkiej szansy jak my. Wyjazd został zorganizowany przez panią Beatę Dmitrocę, nauczycielkę biologii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio