Z wizytą w Straży Pożarnej .

                17 maja 2013 r. klasa IId miała okazję poznać pracę strażaka. W tym celu udaliśmy się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie razem z opiekunami : p. Urszulą Mazur i p. Aleksandrem Bałysem, który kilka dni później udał się tam również z klasą Ia.
                 Zostaliśmy tam ciepło przyjęci, a strażacy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Po obiekcie oprowadzał nas Sekcyjny Dawid Tymicki. Najpierw, oglądaliśmy  jeden z wozów strażackich, dowiadując się jednocześnie, jaki sprzęt zawiera i do czego jest używany. Mogliśmy wejść do środka wozu, a także sprawdzić, jak ciężkie są niektóre przyrządy.
                Mieliśmy także okazję przymierzyć hełm i kurtkę strażacką. Bez wątpienia największą atrakcją było wzniesienie się wysięgnikiem na wysokość ok. 18 m, przez co mogliśmy zobaczyć panoramę Krasnegostawu(niestety silny wiatr nie pozwolił na więcej). Z tej możliwości skorzystaliśmy wszyscy, włącznie z naszą wychowawczynią- p. Urszulą Mazur. Kolejnym punktem wycieczki było  zwiedzanie samego budynku Straży Pożarnej. Widzieliśmy, gdzie stoją wozy strażackie; słyszeliśmy komunikat, jaki jest nadawany podczas akcji przez osobę przyjmującą zgłoszenia. Mogliśmy też na żywo zobaczyć strażaków zjeżdżających po rurze, co zapewne dotąd znaliśmy tylko z filmów.
                Na końcu udaliśmy się do miejsca, gdzie dyspozytor odbiera zgłoszenia dzwoniących pod 998 (lub 112). Dowiedzieliśmy się, jak wygląda odbiór takiego zgłoszenia, wyjazd na akcję, rozdysponowanie poszczególnych wozów, czy współpraca z pogotowiem lub policją. Poznaliśmy zwykły dzień strażaków i poznaliśmy ich opinie dotyczące wszelkich wykroczeń i wypadków.
                 Po wycieczce wstąpiliśmy na lody, po czym wróciliśmy do szkoły.  Wycieczka była bardzo ciekawa! Każdy z nas zobaczył, że bycie strażakiem to ciężka praca i duża odpowiedzialność. 

                                                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio