Bal studniówkowy 2012

                    
28.01.2012 rok to data karnawałowego balu, czasu wesela i zabawy, tańca i śmiechu. Spotkanie miało swój niepowtarzalny urok i czar, było jedyne i niezapomniane, panowała na nim wyjątkowa atmosfera. Za Janem Kochanowskim moglibyśmy powtórzyć nie tylko: „Dziś bądź wesół, dziś użyj biesiady, (...)", ale również „Miło szaleć, kiedy czas po temu." Tradycyjna studniówka bowiem to jedno z najważniejszych wydarzeń, wieńczących 3 - letni okres nauki uczniów.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością:
1. Pan Henryk Czerniej - wicestarosta powiatu krasnostawskiego,
2. Pan Witold Boruczenko - przewodniczącego Rady Rodziców,
3. Pani Bernadetta Ruszniak - przewodnicząca Komitetu Studniówkowego
4. Wychowawcy uczniów, pedagodzy i pracownicy liceum,
5. Rodzice przyszłych maturzystów,
6. Maturzyści oraz ich goście.
Bal studniówkowy rozpoczął się punktualnie o godz. 19. Część oficjalną prowadzili: Ewelina Piekaruś z klasyIIIe i Szymon Toczony z klasy IIIa. Po inauguracyjnym przemówieniu pani dyrektor Marii Kiliańskiej głos zabrali: pan wicestarosta i przewodniczący Rady Rodziców.
Młodzież tradycyjnie podziękowała za trzyletni trud dyrekcji szkoły oraz swoim wychowawcom:
Panu Andrzejowi Skibie - wych. kl. IIIa,
Pani Annie Kosmowskiej - wych. kl.IIIb,
Pani Marcie Grzywnie i Panu Piotrowi Krysztofiakowi - wych. kl. IIIc,
Pani Teresie Atras - wych. kl. IIId,
Pani Monice Kwiecień - wych. kl. IIIe. Po przemówieniach i podziękowaniach przyszedł czas na prezentację przygotowanych przez poszczególne klasy polonezów oraz wspólnego walca. Tańce wypadły znakomicie - zachwycały różnorodnością wyszukanych figur, gracją wykonawców, wreszcie pięknymi kreacjami.
Życie każdego człowieka wyznacza kilka ważnych wydarzeń. Są to na pewno: pierwsze wypowiedziane słowo, pierwszy samodzielny krok, pierwszy dzień w szkole czy pierwsza miłość. Do takich niecodziennych, wyjątkowych zdarzeń należy również bal studniówkowy. To jedno z najpiękniejszych i najbardziej oczekiwanych, wymarzonych przeżyć w życiu każdego ucznia. Ten wieczór to również ważna, skłaniająca do refleksji chwila dla wychowawców i rodziców. Dla wychowawców i nauczycieli jest podsumowaniem 3 - letniej pracy nad kształtowaniem postaw, charakterów, przygotowaniem do życia młodzieży. To wydarzenie, które zapamiętane zostanie w sposób szczególny, wraca bowiem we wspomnieniach. Ostatni szkolny bal z pewnością zostanie na zawsze w pamięci abiturientów Anno Domini 2012. Bal, w którym uczestniczyli nazwany został studniówką z racji granicy, jaką wytycza. Właśnie za sto dni uczniowie klas trzecich będą zdawać jeden z najważniejszych życiowych sprawdzianów - egzamin maturalny, od którego będzie zależała ich dalsza przyszłość. Można by stwierdzić, że dziś jeszcze stają przed nami niedojrzali, ale już przecież świadomi tego, co ich czeka za sto dni. Świat czeka na nich, bo przecież, jak powiedział poeta:
" coś w szaleństwach jest młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu. " Przed tą długą podróżą w nieznane zasłużyli na to, aby wspólnie spędzić chwile wytchnienia i radości, które skończyły się 29.01.2012. roku o godz.6.00.

I oby były one zapowiedzią wspaniale zdanej matury!

Galeria fotografii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio