Maturzyści na start! – relacja z wyjazdu na Lubelski Salon Maturzystów.

„Mierz w księżyc, jak nie trafisz, wylądujesz pośród gwiazd.”

z wystąpienia dyrektora OKE Lecha Gawryłowa

 

 

Największym zainteresowaniem cieszyły się wykłady egzaminatorów z OKE Kraków, które przybliżały ideę matury 2015r. Najciekawsza była prelekcja z 8.09.2014r. kolejny raz wyruszyliśmy na organizowane przez czasopismo edukacyjne „Perspektywy” spotkanie maturzystów z przedstawicielami OKE Kraków i reprezentantami wyższych uczelni z regionu. Tegoroczna edycja Lubelskiego Salonu Maturzystów odbyła się na Uniwersytecie Przyrodniczym. W spotkaniu brali udział uczniowie wszystkich klas trzecich I LO wraz z wychowawcami i opiekunami. matematyki, w czasie której prowadzący wyjaśniał nawet zawiłości zadań arytmetycznych.

Stoiska przygotowane przez wyższe uczelnie przyciągały wzrok maturzystów swoją różnorodnością. Przyszli studenci najbardziej zainteresowani byli uczelniami technicznymi.

Dla większości uczestników wyjazdu wizyta na salonie to zarazem pierwszy bezpośredni kontakt z uczelniami. Mogli tam nie tylko uzyskać informacje na temat interesujących ich kierunków, ale także porozmawiać z przedstawicielami szkół wyższych, dowiedzieć się wszystkiego o rekrutacji, warunkach studiowania, perspektywach zatrudnienia.

Teraz pozostaje już tylko wziąć się do nauki!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio