Wypad na Roztocze .

            W dniach 17-19 czerwca odbyła się wycieczka na Roztocze. W wycieczce uczestniczyli głównie uczniowie klasy I a oraz klas I b, I d i I e. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali: pani Anna Kosmowska, pani Katarzyna Nowacka oraz pan Grzegorz Rycyk.
            Wycieczka rozpoczęła się zbiórką pod I LO o godzinie 8:00. Gdy młodzież zajęła miejsca w autokarze, rozpoczęła się podróż w stronę miejscowości Obrocz. Pierwszą atrakcją wycieczki był spływ kajakowy po rzece Wieprz. Na czele kolumny dwuosobowych kajaków płynął pan Rycyk, natomiast zamykały ją pani Kosmowska oraz pani Nowacka. Trasę przepłynęliśmy w rekordowym czasie, wręcz zaskoczeni byliśmy metą w miejscowości Bagno. Po przyjeździe do Zwierzyńca tradycyjnie udaliśmy się na lody, odbyliśmy również spacer nad staw Echo. Następnie wycieczka wyruszyła do Suśca, m. in. przez miejscowość Józefów. Uczniowie mieli okazję obejrzeć tamtejsze kamieniołomy z baszty do nich przylegającej oraz odwiedzili cmentarz żydowski z XVIII wieku. W godzinach popołudniowych autokar dotarł do Suśca. Bezpośrednio po przyjeździe do ośrodka "Roztoczanka" nastąpiło zakwaterowanie. Po kilku godzinach przeznaczonych na zaaklimatyzowanie się i poznanie terenu ośrodka odbyło się ognisko.
                Następnego dnia o godzinie 9:00 rozpoczął się rajd pieszy po ścieżce turystycznej w Suścu. Jedną z atrakcji na trasie był wodospad na rzece Jeleń - największy wodospad na Lubelszczyźnie. Z niewielkim opóźnieniem, spowodowanym niespodziewanym i gwałtownym opadem deszczu, uczestnikom udało się dotrzeć do ośrodka. Po obiedzie uczniowie mieli okazję wypocząć na świeżym powietrzu m. in. grając w siatkówkę pod czujnym okiem pana Rycyka. 
                Trzeciego dnia wycieczki przed południem mieliśmy możliwość skorzystania z basenu, ładna pogoda służyła nieco leniwemu wypoczynkowi na leśnej plaży. Po obiedzie i zapakowaniu bagaży do autokaru, wycieczka ruszyła do Bełżca. Celem wizyty była wizyta w muzeum poświęconemu historii obozu zagłady, istniejącego w tym mieście podczas II wojny światowej. Ta lekcja historii była ostatnim punktem wycieczki. Powrót do domu nastąpił bez opóźnień w godzinach popołudniowych.
          Wycieczka była bardzo udana. Kluczem do sukcesu były zróżnicowane atrakcje i odpowiednia ilość wolnego czasu. Dzięki temu wszyscy uczestnicy czuli się wypoczęci i gotowi na kolejne przygody. Pogoda na szczęście dopisała (z małymi wyjątkami), co było także bardzo istotne. Myślę, że każdemu uczestnikowi jeszcze długo towarzyszyły będą dobra wspomnienia z tej wyprawy.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio