DYKTANDO ROMANISTY

14 stycznia 2014 r. uczennice naszej szkoły (Natalia Wójcik z kl. IA, Natalia Dzida i Amanda Dzik z kl. IC, Olga Kielech z kl. IIE oraz Rebeka Nowak z kl. IIIB) wzięły udział w Dyktandzie Romanisty zorganizowanym przez Instytut Filologii Romańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studenci ze znajomością języka francuskiego, hiszpańskiego i/lub włoskiego niezależnie od stopnia zaawansowania. Po napisaniu dyktanda, w godzinach poprzedzających ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, na uczestników konkursu czekały różne atrakcje.

Nasze uczennice zwiedziły w towarzystwie przewodnika Muzeum Uniwersyteckie, w którym znajdują się cenne eksponaty związane z historią uczelni i osobą papieża Jana Pawła II. Wszystkie osoby zainteresowane kulturą i cywilizacją Francji, Hiszpanii i Włoch zostały zaproszone do udziału w wykładach prowadzonych przez pracowników Instytutu Filologii Romańskiej, rodzimych użytkowników języka francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego.

Reprezentantki naszej szkoły zainteresowały się wykładem Le cœur en fête dotyczącym m.in. Świąt Bożego Narodzenia we Francji, poprowadzonym przez Francuza Julien Thibauda. Po wręczeniu nagród odbył się koncert gitarowy w wykonaniu uczniów jednej ze szkół muzycznych w Lublinie. Muzycy zagrali utwory klasyczne oraz flamenco.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio