UCZNIOWIE JAGIEŁŁY NA RAJDOWYM SZLAKU...


9 października 2013r. odbył się VI Jesienny Rajd Pieszy zorganizowany przez krasnostawski oddział PTTK pod hasłem „Urokliwe miejsca wokół Krasnegostawu”. Kierownikiem rajdu była p. Anna Marucha. Pomagali jej pp. Anna Bukraba, Anna Madeja i p. Roman Pasierbik.
Uczestniczyło w nim 11 grup młodzieży z terenu miasta i powiatu- w sumie ok. 200 osób.. Jak co roku w rajdzie wzięli też udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły (22 osoby z kl. IB  pod opieką pp. Anny Kowalskiej i Magdaleny Sadowskiej oraz 23 osoby z kl. ID pod opieką pp. Marzeny Altmajer- Chwały
i Urszuli Mazur).
Celem rajdu było poznawanie walorów historycznych, przyrodniczych i turystycznych okolic Krasnegostawu, propagowanie turystyki pieszej oraz integracja młodzieży z różnych szkół.
Trasa prowadziła z parku miejskiego w Krasnymstawie przez uliczki miasta, Rońsko, las Namule do Stadniny Ogierów w Białce.  Młodzi turyści musieli na podstawie mapki odnaleźć szlak i rozmieszczone na nim pięć punktów kontrolnych. Po drodze wypełniali też karty zadań, na podstawie których wyłoniono zwycięzców rajdu. Wśród nich była grupa z kl. IB  I LO (II miejsce). Wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe znaczki rajdowe i słodycze.
Na mecie  na turystów czekało ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski. Chętni popisywali się też znajomością piosenek turystycznych.
Niewątpliwymi walorami rajdu były malownicza jesienna sceneria i doskonała pogoda. Młodzież, mimo przejścia ponad 10 km, była bardzo zadowolona z udziału w imprezie.
Na pochwałę zasługuje bardzo dobra organizacja rajdu przez krasnostawski oddział PTTK.
Za rok  uczniowie  z „Jagiełły” znów wyruszą na turystyczny szlak...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio