Z wizytą w PWSZ W Chełmie

W środę, 22.04.2013r. klasa IId odwiedziła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie. Przejazd wygodnym autokarem ufundowała nam uczelnia. Celem wizyty było zapoznanie się z ofertą edukacyjną PWSZ. Wykładowcy z poszczególnych instytutów przedstawili nam różne możliwości dalszego kształcenia po zdaniu egzaminu maturalnego. Szczególnie zainteresowały nas studia inżynierskie oraz matematyczno-informatyczne, ponieważ uczęszczamy do klasy o takim właśnie profilu. PWSZ jest jedną z nielicznych uczelni w Polsce, która kształcenie na poszczególnych kierunkach uzależnia od potrzeb rynku pracy.
 Po zapoznaniu się z ofertą uczelni udaliśmy się do Depułtycz Królewskich, gdzie znajdują się jedne z najnowocześniejszych w kraju- laboratoria, które wchodzą w skład Centrum Studiów Inżynierskich (CSI) oraz Akademicki Port Lotniczy. Tak nowoczesnych urządzeń jeszcze nie widzieliśmy!
 Byliśmy w laboratorium mechaniki i budowy maszyn, laboratorium budownictwa oraz w laboratorium lotniczym. Wykładowcy- opiekunowie tych laboratoriów zapoznali nas w bardzo przystępny sposób z różnymi narzędziami i opowiedzieli, jakie prowadzą badania.
Bardzo duża wiedza, kompetencje i komunikatywność pracowników naukowych wywarły   ogromne wrażenie. Z pewnością był to niezapomniany dzień. Jesteśmy wdzięczni uczelni za zaproszenie, ufundowanie przejazdu oraz miłe przyjęcie.
Uczniowie kl. IId


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio