Wrocław – Praga - Góry Stołowe

Dnia 14-17 czerwca 2011r. odbyła się wycieczka w Góry Stołowe. Uczestniczyło w niej  38 uczniów z klasy II a, II c, II b i I a. Organizatorką była pani Marta Grzywna, opiekunami pan Andrzej Skiba i pani Elżbieta Tomaszewska zaś przewodnikiem i pilotem pani Maria Zakrzewska. W czasie czterech dni mieliśmy możliwość podziwiania pięknej architektury miast,  ale również przyrody podczas pieszych wędrówek.
Niesamowite wrażenie wywarła na nas Panorama Racławicka i rynek wrocławskiej starówki. Zwiedziliśmy również stare miasto w Świdnicy i niesamowity Kościół Pokoju, najcenniejszy zabytek sakralnej sztuki protestanckiej Śląska, uważany za największy drewniany kościół w Europie, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Dzień spędzony w Pradze przyniósł również wiele wrażeń. Tam zobaczyliśmy  Hradczany – ogrody belwederu, Zamek Królewski, Katedrę Św. Wita, Stare Miasto, zegar „ORLOJ”, plac Wacława i most Karola. Podczas pieszych wędrówek zachwycaliśmy się pięknem przyrody Czeskich i Polskich Gór Stołowych – zwiedziliśmy Adrsspasskie Skały i Teplickie Skalne Miasto, zdobyliśmy Szczyt Wielkiej Sowy. W ostatnim dniu wybraliśmy się do podziemnych sztolni hitlerowskiej fabryki broni w Walimiu. Program wycieczki był bardzo bogaty i tym większa radość, że udało nam się go w pełni zrealizować. Niezapomniane przeżycia długo będziemy wspominać, czekając na równie udany wyjazd w przyszłym roku szkolnym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio