POKAZY CHEMICZNE

Dnia 28 marca 2014 roku uczniowie klasy Ib i Ic wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę na pokazy chemiczne organizowane przez UMCS- WYDZIAŁ CHEMII w Lublinie.

Celem wyjazdu było zapoznanie się z nietypowymi eksperymentami i doświadczeniami, trudnymi lub niemożliwymi do wykonania w warunkach szkolnych.

W atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru, pracownicy naukowi prezentowali ciekawe, nietypowe eksperymenty i doświadczenia chemiczne przy użyciu specjalistycznych odczynników, ale też takie, które przy pomocy prostych środków można przeprowadzić we własnym zakresie. Na początku zajęliśmy miejsca na auli. Mogliśmy się poczuć jak prawdziwi studenci! Z zaciekawieniem przypatrywaliśmy się prezentowanym doświadczeniom. Byliśmy świadkami wielu głośnych wybuchów oraz dowiedzieliśmy się, że chemia może być niezbędna w wielu sytuacjach, np. gdy chcemy rozpalić ognisko, a nie mamy zapałek. Teraz już każdy wie, że świst czajnika nie jest spowodowany wrzeniem wody, ale wysokim ciśnieniem!

 

Dzięki tej wycieczce mogliśmy poznać chemię od praktycznej i dość zabawnej strony. Ci, którzy do tej pory uważali chemię za nudny przedmiot, na pewno zmienili zdanie!

Agata Siwiec

Klasa Ic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio