Ola Ruszniak Mistrzynią Ortografii Niemieckiej!

Finał Ogólnopolskiego Dyktanda Języka Niemieckiego „Das Deutsch Diktat” odbył się w daniach 24-25.03.2012 w Siedlcach w Pałacu Ogińskich. O tytuł Mistrza Ortografii Niemieckiej walczyło 66 uczniów z całej Polski wyłonionych w eliminacjach szkolnych i regionalnych.

Lubelszczyznę reprezentowała m.in. uczennica naszej szkoły: Ola Ruszniak z klasy IIIa.

Finał dyktanda odbył się pod patronatem Ambasadora Austrii, Ambasadora Niemiec, Ministra Edukacji Narodowej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Siedlce oraz JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach.

Dyktando organizowane jest we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach i Instytutem Goethego w Warszawie.

Oprócz zmagań z ortografią niemiecką organizatorzy zapewnili uczniom i ich opiekunom szereg atrakcji np. zwiedzanie miasta oraz Muzeum Diecezjalnego, w którego zbiorach znajduje się jeden z sześciu najcenniejszych obrazów w Polsce – dzieło hiszpańskiego malarza El Greco. Wieczorem, specjalnie dla uczestników dyktanda, została wystawiona „Choreografia Fortepianu Chopin w Tańcu” w wykonaniu Teatru Tańca „Caro Dance” w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Oli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio