Pielgrzymka Maturzystów - Jasna Góra 2012

 

Wszystkie klasy trzecie z I LO im. w. Jagiełły wraz z organizatorami- Ks. Adamem Musielem, p. Renatą Tywoniuk i opiekunami (p. A. Król, p. M. Dudą, p. S. Niemiec, p. A. Kowalską, p. A. Rycyk, p. T. Atras, p. K. Tomaszewską, p. A. Wojtaszkiem, p. M. Patejukiem) w sobotę 13 października o godz. 6.00 wyruszyły na Jasna Górę, by zawierzyć maturę i swoją przyszłość Matce Bożej. Hasłem 28 Archidiecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów były słowa: "Kto wierzy, nigdy nie jest sam!".
Na miejsce dotarliśmy około godz. 13.30. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 16.30. W Bazylice NMP ks. Zdzisław Szostak, prefekt Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, zachęcał chłopców, by odważnie odpowiadali na powołanie i wstępowali w szeregi seminarzystów. Kolejną częścią programu była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Mieczysława Cisły. W homilii Ks. Biskup podkreślał słowa bł. Jana Pawła II, że młodzież jest nadzieją Kościoła i świata. Nasza przyszłość zależy od wyborów,jakie podejmujemy już dziś. Po mszy świętej spotkaliśmy się na modlitwie różańcowej i dro9dze krzyżowej, które były przygotowane przez IX Lo im. M. Kopernika w Lublinie. Do Krasnegostawu wróciliśmy w niedziele o świcie, zmęczeni ale pełni wiary i nadziei.
Kinga Poniewozik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio