Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.


Zgodnie z tradycją 24 września uczniowie klas trzecich I LO im. Władysława Jagiełły wybrali się na lubelską pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę. Tegorocznemu spotkaniu młodzieży przewodniczyło hasło: „Każdy ma swoje Westerplatte”.

Już w czasie podróży modliliśmy się w intencjach, które chcieliśmy zawierzyć Matce Bożej. Dotarłszy na miejsce o godzinie 13.30 udaliśmy się na pierwsze spotkanie z Maryją w Kaplicy Cudownego Obrazu. W czasie wolnym mogliśmy nie tylko posilić się w miejscowych restauracjach ale też zwiedzić zabytki Jasnej Góry.

O godzinie 17 wszyscy zgromadziliśmy się w Bazylice, gdzie odbyła się uroczysta msza święta, której przewodniczył biskup Artur Miziński. Wygłosił poruszającą homilię na temat obrony wartości.

W skupieniu uczestniczyliśmy w modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim. Ostatnim punktem modlitewnego spotkania maturzystów w Częstochowie była droga krzyżowa na wałach jasnogórskich. Wieczorny chłód i zmęczenie nie przesłoniły wyjątkowości chwili i nie zakłóciły wzniosłej idei modlitwy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio