„Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat.”

Dnia 26.09.2014, zgodnie z tradycją I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy były bajki. Poszczególne konkurencje otrzęsin oceniało jury w składzie: pani dyrektor - Edyta Fidecka, pani wicedyrektor – Anna Król, pani Tamara Koterwas oraz uczennica klasy II „a” - Aleksandra Szyszka.

Zanim pierwszoklasiści zostali na stałe włączeni do naszej społeczności szkolnej, musieli sprostać różnym zadaniom, jakie przygotowali dla nich starsi koledzy
z klasy II „a” wraz z wychowawcą, panem Andrzejem Skibą. Na początku imprezy odbyło się liczenie osób przebranych za bajkowe postaci. W tej konkurencji zwyciężyła klasa I „c”, która zdobyła dodatkowe punkty za przebranie wychowawczyni. Następnie uczniowie przywołali wszystkim obecnym na sali wspomnienia z lat dziecięcych, wykonując wspólnie wybraną piosenkę z bajek. Jury najbardziej spodobał się utwór „Smerfy” klasy I „c”. Trzecim zadaniem pierwszoklasistów było wykonanie bajkowej maskotki klasowej. W tej konkurencji wszystkie klasy otrzymały od wymagających sędziów równą liczbę punktów. Kolejne zadania to bajkowe kalambury, pościg za orzechem, degustacja jedzenia „jak z bajki” oraz wyścig po pełen witamin “sok z gumijagód”.

Walka pomiędzy pierwszoklasistami była zacięta, ponieważ toczyła się o magiczny bon upoważniający do jednodniowego lenistwa w szkole - bez kartkówek i sprawdzianów. Zasłużoną nagrodę otrzymali uczniowie z klasy I „c”, którzy osiągnęli imponujący wynik - 19 punktów. W tym dniu nie było jednak przegranych, a imprezie towarzyszyła atmosfera zabawy, integracji i przyjaznej rywalizacji. Przedsięwzięcie uświetniały tematyczne dekoracje oraz muzyka.

Post Scriptum:

Organizatorzy otrzęsin, chcąc zadbać o dobrą kondycję fizyczną i duchową uczestników, pomyśleli też o pysznym śniadaniu ! Rano pierwszoklasiści mogli posilić się bułeczką z jogurtem! Pieczywo zapewnił Samorząd Szkolny , zaś jogurty ufundował Prezes Krasnostawskiej Spółdzielni Mleczarskiej – pan Tadeusz Badach.

Serdecznie dziękujemy!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio