Jakub Dudzic finalistą XXI Olimpiady Teologii Katolickiej.


Z radością informujemy, że JAKUB DUDZIC uczeń klasy IIC I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie brał udział w etapie centralnym XXI Olimpiady Teologii Katolickiej „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” i uzyskał tytuł FINALISTY.

Finał olimpiady miał miejsce w dniach 17-19 marca 2011 w Krakowie. Uczestniczyły w nim 123 osoby (z 41 diecezji), które zostały wyłonione z ponad 18000 uczniów biorących udział w olimpiadzie na etapie szkolnym w Polsce.

Organizatorzy zaproponowali olimpijczykom udział w różnorodnych imprezach: oglądanie Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Księży Salezjanów, spotkanie z kardynałem Stanisławem Dziwiszem w kaplicy biskupiej Kurii Metropolitalnej w Krakowie, uczestniczenie we Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (której przewodniczył Kardynał Franciszek Macharski) oraz w Katedrze Wawelskiej (z biskupem Tadeuszem Pieronkiem), zwiedzanie m.in. Wawelu, Rynku Wielkiego, Kościoła Mariackiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Opiekunką olimpijczyka jest Renata Tywoniuk- nauczycielka katechezy w I LO im.W.Jagiełły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio