Maciej Sypetkowski finalistą z wyróżnieniem XXI Olimpiady Informatycznej

Od 1 do 4 kwietnia 2014 roku na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego trwały zmagania uczestników finałowego etapu Olimpiady Informatycznej. Uczestniczyło w nich 100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali najlepsze wyniki w programowaniu w trakcie eliminacji II etapu Olimpiady Informatycznej. Wśród nich 4 uczniów reprezentowało województwo lubelskie:

Jakub Boguta i Albert Gutowski z Lublina, Jan Góra z Puław i Maciej Sypetkowski z Krasnegostawu.

Maciej Sypetkowski jest uczniem klasy Ia o profilu matematyczno-informatycznym naszego Liceum. W elimnnacjach Olimpiady Informatycznej uzyskał 57 miejsce, a w rozgrywce finałowej poprawił swój wynik zajmując 43 miejsce. Jest to najlepszy wynik jaki osiągnął kiedykolwiek uczeń Powiatu krasnostawskiego w 21 letniej historii Olimpiad informatycznych. W poprzednich latach nasi uczniowie kwalifikowali się do II etapu Olimpiady Informatycznej, jednak żadnemu nie udało się zakwalifikować do finału.

Gratulujemy sukcesu naszemy uczniowi tym bardziej że Maciej Sypetkowski jest uczniem klasy pierwszej i ma szanse jeszcze dwa razy poprawić swój wynik podczas kolejnych edycji olimpiad.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio