Wizyta w NZOZ PROFMED

 

W ramach projektu Młodzieżowej Fundacji Przedsiębiorczości Otwarta Firma – Biznes przy tablicy klasa IIc (profil medyczny) wzięła udział w spotkaniu z lek. med. Idą Grabczak , dyrektor Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej PROFMED w Krasnymstawie.

Pani I. Grabczak z życzliwością przyjęła w przychodni młodych gości . W pogadance, z uwagą wysłuchanej przez przyszłych medyków, podzieliła się z młodzieżą doświadczeniami związanymi z zakładaniem i prowadzeniem medycznej firmy. Doktor Grabczak w swoim wystąpieniu zrealizowała dwa zagadnienia sugerowane przez inicjatorów przedsięwzięcia:

1.Wpływ otoczenia na realizację pomysłu na biznes – na przykładzie własnej firmy.

2.Co decyduje o sukcesie firmy?

Pani dyrektor w kompetentnym, profesjonalnym i ciekawym wystąpieniu przedstawiła m.in. początki działalności niepublicznej przychodni, stopniowy rozwój przedsiębiorstwa, plany na przyszłość. Doktor mówiła też o pewnych trudnościach w prowadzeniu firmy medycznej, które wynikają także z położenia naszego miasta w określonej części Polski. Pani Grabczak przedstawiła również wymogi stawiane przychodniom współpracującym z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dyrektor uświadomiła uczniom, że prowadzenie biznesu – związanego z medycyną – wymaga zatrudnienia fachowców także z dziedziny informatyki i księgowości. Pani Grabczak zaznaczyła, że tworząc zakład opieki zdrowotnej , trzeba opracować jak najszerszą ofertę dla pacjentów i rozpocząć współpracę z wieloma specjalistami z różnych dziedzin współczesnej medycyny. NZOZ PROFMED Klinika Grabczak (twórcy i właściciele lek.med. Ida Grabczak i lek. med. Rafał Grabczak) oferuje swe usługi w zakresie diagnostyki, laboratorium, bezpłatnych przesiewowych programów profilaktycznych oraz wizyty w 16 specjalistycznych poradniach.

Składamy podziękowania właścicielom NZOZ PROFMED - Państwu Idzie i Rafałowi Grabczakom - za zgodę na wizytę młodzieży w przychodni, poświęcenie czasu młodym gościom oraz klarowne i wyczerpujące informacje dotyczące prowadzenia niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej.

Spotkanie zorganizowała p. Dorota Matysiak – nauczycielka I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio