Cała Polska biega – i my też!


„Bieganie nie jest wszystkim,
ale wszystko jest niczym bez biegania”.

                       Artur Schopenhauer

                Tej zasadzie wierni są: uczeń naszej szkoły Krzysztof Dubaj z klasy IIIB oraz nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Rycyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, którzy wzięli udział w VII Półmaratonie Warszawskim. Organizatorem tej sportowej rywalizacji była jak co roku Fundacja „Maraton Warszawski”. Tegoroczny półmaraton odbył się 25 marca. Biegacze ruszyli z Mostu Poniatowskiego w stronę Stadionu Narodowego. Mieli do pokonania dystans 21,97 km. Do biegu przystąpiło 7191 uczestników z 43 krajów, żywiołowo kibicowało im bardzo wielu mieszkańców stolicy. Linię mety przekroczyło 7175 biegaczy. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie:
Krzysztof Dubaj (jedyny uczeń z Krasnegostawu biorący udział w półmaratonie) uzyskał 1773 lokatę (czas 1,49 h),
Pan Grzegorz Rycyk (jeden z pięciu mieszkańców naszego miasta, którzy przystąpili do biegu) był 210 w klasyfikacji generalnej i 13 w kategorii pracowników oświaty (z czasem 1h24min.38sek.)
Biegacze z Jagiełły tuż po powrocie z Warszawy rozpoczęli kolejne treningi. Niebawem usłyszymy zapewne o ich następnych wyczynach sportowych. Krzysztof Dubaj przyznał, że bieganie nie wiąże się w jego przypadku ze znacznym wysiłkiem. Uprawia ten sport, ponieważ jest to dla niego przyjemność. Ze skromnością stwierdził, że po prostu lubi biegać. Uczniów swojej klasy (IIIB) i wychowawczynię zachęcał do biegania, twierdząc, że wystarczy się raz odważyć a potem to już tylko udział w półmaratonie…No cóż, zobaczymy.
Naszym biegaczom szczerze (i nieco z zazdrością) gratulujemy oraz życzymy ukończenia jeszcze wielu innych maratonów i półmaratonów!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio