Podniebne loty!

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły to szkoła, która nie tylko świetnie przygotowuje do egzaminów maturalnych, kształci kreatywnych młodych ludzi, ale też szkoła dzięki której można rozwijać swoje pasje i zainteresowania i to dość nietypowe.

Przykładem jest Weronika Sawicka uczennica klasy II A, która w ciągu ostatnich 3 miesięcy uzyskała trzecią klasę szybowcową i zdobyła umiejętność lotów termicznych. Weronika swoją przyszłość wiąże z lotnictwem i trzeba przyznać, że właśnie przez szybownictwo poczyniła w tym kierunku pierwsze kroki. W grupie osób ostatnio wyszkolonych w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej wysuwa się na liderkę. Przykładem jest chociażby zajęcie V miejsca w Zawodach na celność lądowania, które odbyły się 25 października n lotnisku Mokre. Weronika stanęła do walki z doświadczonymi szybownikami i trzeba przyznać, że pokonała nawet tych, którzy zawodowo startują w zawodach szybowcowych na szczeblu ogólnopolskim czy też europejskim. Weronika ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań pod czujnym okiem instruktora szybowcowego, a naszego nauczyciela wychowania fizycznego, pana Mirosława Patejuka, który w swoim dorobku szybowcowym ma odznakę szybowcową „ Trzy Diamenty”- czyli przeloty szybowcowe na trasach zamkniętych 300 i 500 kilometrów oraz przewyższenie 5000 metrów. Był też zdobywcą I miejsca w całorocznych zawodach szybowcowych Ryszarda Bitnera. Pan Patejuk był też członkiem Szybowcowej Kadry Juniorów Polski. Tego również życzymy Weronice, wielu sukcesów i niezapomnianych wrażeń z lotów pod pięknym niebem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio