Spływ kajakowy po Roztoczu.


     Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy, aby utrzymać dobrą kondycję, zamieniliśmy narty i łyżwy na kajaki.  Dlatego też  27 czerwca 2012 roku uczniowie naszej szkoły  z klasy I c i I d postanowili  po raz ostatni przed wakacjami wspólnie miło spędzić czas i wybrali się razem z nauczycielami: p. Anną Król, p. Urszulą Mazur, p. Tamarą Koterwas i p. Mirosławem Patejukiem  na spływ kajakowy na piękne Roztocze. Przed rozpoczęciem spływu uczniowie zostali fachowo przeszkoleni jak należy wiosłować, jak można wycofać się z niewłaściwego miejsca. Wszystko niby było jasne i proste, ale w praktyce okazało się już troszkę trudniejsze, prawie wszystkim myliła się strona prawa z lewą, przód z tyłem. Ale śmiechu przy tym było co niemiara. Niektórzy tak solidnie się przykładali do wiosłowania, że na zakończenie spływu na rękach pojawiły się odgniecenia! Trasa liczyła około 12 kilometrów i składała się z dwóch etapów- ze Zwierzyńca do Bagna a następnie do Żurawicy. Przystanek na trasie  był konieczny- przed kajakarzami pojawił się wodospad- nie był może zbyt duży, ale tylko dwaj śmiałkowie przepłynęli kajakiem ( p. Mirosław Patejuk i Piotr Góźdź), reszta przeniosła kajaki na drugą stronę.  Był to kolejny sposób na spędzenie wolnego czasu i propagowanie zdrowego stylu życia jaki proponuje I LO.
     Z kajaków uczniowie i nauczyciele mogli podziwiać przepiękne widoki i przyrodę,  jaka znajduje się nad Wieprzem. Chyba wszystkim nasunęło się stare powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.  Po ponad 3-godzinnym zmaganiu się z wodą uczestnicy wyraźnie zgłodnieli, ale organizatorzy zadbali o wszystko i czekała na nich smakowita kiełbasa z ogniska, które zapłonęło  w pięknie położonym miejscu nad Wieprzem. Wszyscy wrócili zadowoleni planując już wyjazd na wrzesień, oczywiście na dłuższej trasie. A więc słonecznych wakacji, fantastycznego i bezpiecznego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu!
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio