„Jedno takie życie”Aby tradycji stało się zadość, klasa I c przygotowała przedstawienie jasełkowe. Przez kilka tygodni uczniowie pilnie pracowali pod kierunkiem p. Marzeny Altmajer-Chwały i p. Renaty Tywoniuk, aby 22 grudnia sztuka mogła ujrzeć światło dzienne. Wybrany scenariusz łączył historię narodzin Jezusa z problemami świata współczesnego (zabijaniem nienarodzonych dzieci). Publiczność miała szansę po raz kolejny przeżyć cud Bożego Narodzenia, obserwując przebieg wydarzeń i wsłuchując się w dialogi Maryi, Józefa, Aniołów, Trzech Króli. „Chór anielski” podkreślał wzniosły nastrój, śpiewając popularne kolędy. Za to Lucyfer i jego świta siali grozę, a jednocześnie bawili. „Czarne charaktery” wkraczały w uporządkowaną rzeczywistość, burząc dotychczasowy spokój i ład świata. Na zasadzie kontrastu ich działania zostały zestawione z sielanką panującą w Betlejem, wprowadzając do przedstawienia elementy nowoczesności.

Aktorzy poważnie podeszli do stojącego przed nimi zadania i zadbali o to, aby ich charakteryzacja była jak najbardziej profesjonalna i podkreślała osobowość kreowanych postaci. Doceniony został również trud włożony w wykonanie dekoracji.

Po występie uczeń klasy II b, Rafał Wojtal, wprowadził publiczność w poważny nastrój, czytając fragment Pisma Świętego mówiący o narodzinach Chrystusa. Pani Dyrektor Maria Kiliańska złożyła obecnym nauczycielom oraz uczniom klas I i II życzenia świąteczne. Następnie można było podzielić się opłatkiem z kolegami, koleżankami i Gronem Pedagogicznym.

Dzięki przedstawieniu jasełek klasa I c wprowadziła obecnych w radosny nastrój świąt Bożego Narodzenia.

stunicholls.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio