Władek Ma Haka Na Raka

Pod tym hasłem piątka uczennic z klasy II B przystąpiła do ogólnopolskiego  programu dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych „Mam Haka na Raka”. Są to: Rebeka Nowak, Weronika Liśkiewicz, Kornelia Topór, Aleksandra Kaźmierczuk, Patrycja Lechus. Celem jest zaangażowanie młodzieży w proces edukacyjny związany z profilaktyką nowotworową. Głównym zadaniem postawionym przed młodymi ludźmi jest zorganizowanie działań lokalnych oraz zaprojektowanie kampanii społecznej. W programie bierze udział wiele szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Opiekunką nasze grupy jest nauczycielka biologii, Edyta Fidecka. Organizatorem programu jest Polska Unia Onkologii. Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie jest patronem naszych działań.
Co roku program jest poświęcony innej chrobie nowotworowej. Tym razem jest to czerniak czyli nowotwór złośliwy skóry. Co roku zapada na niego 2500 osób. Prawie połowa z nich umiera. Według danych Polskiej Unii Onkologii, w okresie ostatnich 30 lat stwierdzono trzykrotny wzrost zachorowalności na czerniaki. Tak dramatyczny przyrost zachorowań na te nowotwory związany jest z nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne oraz modą na korzystanie z solariów. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
W ramach programu zespół przeprowadzi kampanię informacyjną mającą na celu przekazanie zdobytej wiedzy rówieśnikom i społeczności lokalnej. W dniu 06 lutego bieżącego roku,                         w godzinach 13 -14 zaplanowany jest heppening dla przechodniów. Serdecznie zapraszamy na rynek miejski.
Więcej o naszej działalności można się dowiedzieć poprzez odwiedzenia nas na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/WladekMaHakaNaRaka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio