Na podbój Warszawy!                     


3 marca odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięło w niej udział 49 uczniów z klasy II b i II e wraz z opiekunami Panią Małgorzatą Suchodolską, panią Sylwią Niemiec, panią  Renatą Tywoniuk- Kwoką , panią Dorotą Matysiak oraz panią Małgorzatą Świech. Z Krasnegostawu młodzież wyjechała koło godziny 7.30.
Pierwszym punktem wizyty w Warszawie było przekazanie paczki wolontariuszom z „kolorowymi kaloszami”. Akcję w szkole zorganizował szkolny Klub Europejski „Z Europą na Ty” przy współpracy z Polską Fundacją Schumana. Kalosze dalej zostaną przekazane poczta dyplomatyczną dzieciom w Gruzji. 

Następnie młodzież udała się z wizytą do parlamentu RP gdzie obejrzała salę posiedzeń oraz wysłuchała debaty prowadzonej w tym czasie przez posłów.  Uczestnicy wycieczki mogli z bliska przyjrzeć się m.in. Pani J. Mucha,  Pani Krystynie Łybackiej czy też pani wicemarszałek Wandzie Nowickiej. W dalszej części przewodnik opowiedział o tradycjach Sejmu oraz o jego funkcjonowaniu. Na zakończenie wizyty pracownicy sejmowej kancelarii wręczyli młodzieży kronikę sejmową i dodatkowe foldery z informacjami na temat Sejmu RP.

Około godziny 14 wycieczka wyruszyła spod Sejmu do Centrum Nauki Kopernik. Wizyta w tym miejscu wywarła na wszystkich wielkie wrażenie pod wieloma względami. Wystawy stałe składały się ze stanowisk, na których zwiedzający samodzielnie przeprowadzają doświadczenia z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, matematyki i dzięki temu mogą zrozumieć dane zjawisko.   Podczas zwiedzania  można było dotknąć, włączyć, wyłączyć, zagrać na laserowej harfie, włożyć rękę w tornado, spróbować zrobić gigantyczną bańkę mydlaną albo odczuć na własnej skórze trzęsienie ziemi  czy też zobaczyć jak się będzie wyglądało za 30 lat przerabiając swoje zdjęcie w „wehikule czasu”. 

Na długo w pamięci uczestników zostanie też wizyta w planetarium (dla niektórych najlepsza część programu!)Wizyta ta pomogła przenieść się do najodleglejszych zakątków kosmosu oraz cofnąć się do początków życia na ziemi. Seans składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy zobaczyli cyfrową projekcję nieba nad Warszawą, ukazującą charakterystyczny dla danego dnia układ gwiazd. Projekcja była interaktywna i dawała możliwość zbliżenia się do granic galaktyki. W dalszej części obejrzano projekcję filmową na temat początków życia na Ziemi, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii multimedialnych uczestnicy odnieśli wrażenie zanurzania się w obserwowanych na co dzień niedostępnych światach.

Wizytę w Warszawie młodzież zakończyła około godziny 21. Zmęczeni, ale raczej zadowoleni uczestnicy wycieczki wyruszyli w podróż do domu.

Galeria fotografii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio