Tupot suchych stóp w kolorowych kaloszach!

 
                     Kolejna akcja charytatywna w naszej szkole! Członkowie Klubu Europejskiego z kl. II e pod opieką Pani Sylwii Niemiec wraz z chętnymi uczniami włączyli się do pomocy dzieciom z Gruzji. Nasz Klub Europejski „Z Europą na Ty” współpracując z Polska Fundacja im. Roberta Schumana w ramach Akcji „Wolontariat Europejski” przeprowadził zbiórkę kaloszy. Z racji tego, iż panuje w Gruzji teraz bardzo deszczowa zima, Rehabilitation Day Center Iavnana w Lanchkhuti potrzebuje dla swych podopiecznych odpowiednich butów - kaloszy. Ośrodek ten jest miejscem, gdzie dzieci pochodzące z rodzin dysfunkcyjnych, posiadające problemy fizyczne lub psychospołeczne spędzają swoje popołudnia.  Bez wahania wszyscy chętnie zgodziliśmy się, aby im pomóc.
            Początkowo wysłać mieliśmy do Gruzji 9 par butów, ponieważ tyle klas wzięło udział w zbiórce, jednak pod koniec akcji okazało się że nie uda nam się zebrać pieniędzy na ostatnią parę kaloszy. Wtedy do akcji włączył się  Klub Europejski „Euro-Jura”, który działa w Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu (www.gim2zawiercie.pl), który uzbierał fundusze na jeszcze jedną parę kaloszy.
            Tak więc łącznie z naszego liceum oraz Klubu „Euro-Jura” do Gruzji dotrze 6 par kaloszy dla chłopców oraz 3 dla dziewczynek.
            W piątek, przy okazji wycieczki min. klas II e do Sejmu,  przesyłka została dostarczona  do Warszawy, skąd wolontariusze ją odebrali i zajęli się transportem do Gruzji.

            Wszystkich tych, którzy są zainteresowaniem tematem Rehabilitation Day Center Iavnana oraz „kaloszową” akcją odsyłam na: www.rehabilitation-day-center-iavnana.blog.onet.pl (znaleźć tam można również serdeczne podziękowania, które są kierowane pod adresem altruistów z naszej szkoły

Galeria fotografii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio