„Jednodniowa wycieczka „geologów” z IIE do Warszawy”

 

26 lutego 2014 roku pojechaliśmy do Warszawy do Państwowego Instytutu Geologicznego. Podróżowaliśmy „na szynach”, bo na miejsce udaliśmy się szynobusem, pociągiem i metrem.

W instytucie znajduje się Muzeum Geologiczne, a pracujący tu naukowcy oprócz oprowadzania wśród eksponatów, proponują również lekcje z zakresu dziejów Ziemi i ewolucji życia. Wysłuchaliśmy wykładu o pochodzeniu człowieka pt. „Wszyscy jesteśmy Afrykanami”. Słowa antropologa, prezentacja multimedialna i kolekcja modeli czaszek od hominidów aż po homo sapiens uporządkowały naszą wiedzę o historii człowieka.

Po lekcji przeszliśmy do sali muzealnej. Zaatakowani widokiem sporych rozmiarów dinozaura i ogromnego szkieletu mamuta podążaliśmy za przewodniczką wzdłuż eksponatów i gablot wypełnionych świadectwami geologicznej przeszłości Ziemi.

Wzbogaceni o nowe spojrzenie na geologię, udaliśmy się do Złotych Tarasów. Pieszo, w wiosennych promieniach słońca, mijając upragnioną przez niektórych z nas Szkołę Główną Handlową, dotarliśmy na zasłużony posiłek. Jeszcze zakupy w Empiku i byliśmy gotowi na powrót do domu.

Stukot kół w pociągu nie uśpił nas, mimo późnej pory. Każdy z naszych przedziałów żył swoim życiem i radosnym gwarem. Mimo iż szynobus dojechał do Krasnegostawu po 23.00, następnego dnia spotkaliśmy się w szkole.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio