Festiwal Piosenki Międzynarodowej

21 marca 2014r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie odbył się Festiwal Piosenki Międzynarodowej. Za organizację odpowiadała klasa IA wraz z wychowawcą, panem Andrzejem Skibą. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zdolności muzycznych, pogłębianie wiedzy o  krajach zagranicznych, a przede wszystkim doskonalenie języków obcych.  

W imprezie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego. Sędziowie oceniali młodych artystów w kategoriach: soliści i zespoły. Każdy uczestnik wykonywał dwa utwory: jeden w języku polskim, drugi w dowolnym języku obcym. W jury znaleźli się: wieloletni nauczyciel muzyki oraz były Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury - pan Jerzy Żuk,  Dyrektor I LO w Krasnymstawie - pani Maria Kiliańska, nauczyciel  j. francuskiego w I LO - pani Elżbieta Grzesiak, nauczyciel j. angielskiego w I LO - pani Magdalena Sadowska oraz  przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Kornelia Figiel. Festiwal został poprowadzony przez Natalię Wójcik i Patryka Mąkę z klasy IA.

W kategorii solistów pierwsze dwa miejsca zajęły: Wiktoria Tomczyk oraz Amanda Dzik z I LO w Krasnymstawie. W kategorii zespołów bezkonkurencyjna była grupa „Przedwczoraj” z I LO w Krasnymstawie, która oprócz I miejsca otrzymała także Nagrodę Publiczności. Jury wyróżniło również Paulinę Sobstyl i Szymona Warchulskiego z I LO w Krasnymstawie. 

Festiwal uświetnił quiz muzyczny „Jaka to melodia?”, prowadzony przez Igę Kwiecińską oraz Karola Janika. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Sobstyl z klasy IA.

Tegoroczny Festiwal Piosenki Międzynarodowej przyniósł wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.  Cieszymy się, że mogliśmy gościć w progach naszej szkoły tak wielu utalentowanych, młodych artystów.

Za finansowe i rzeczowe wsparcie naszego przedsięwzięcia dziękujemy sponsorom: Starostwu Powiatowemu, Sklepowi Commpol w Krasnymstawie, Radzie Pedagogicznej I LO i panu Marcinowi Wilkołazkiemu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio