Dzień Ziemi 2012.

                     20 kwietnia 2012 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w obchodach „Dnia Ziemi”. Organizowane co roku święto odbyło się tym razem pod hasłem „Dobra energia dla wszystkich”. Imprezę przygotowała klasa I C pod opieką Pani Małgorzaty Suchodolskiej oraz wychowawczyni Pani Beaty Dmitrocy.
                Uroczystość rozpoczęła inscenizacja przygotowana przez klasę I C. W przedstawieniu poruszono problem wagi ochrony natury przez każdego człowieka. Wybitnie utalentowani, młodzi autorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
                Następnie prowadzący – Karolina i Damian – zaprosili na scenę przedstawicieli poszczególnych klas pierwszych do wzięcia udziału w quizie wiedzowym, dotyczącym ochrony środowiska i energii alternatywnej. Zwyciężyła klasa  I D, która pokonała w dogrywce  klasę I B.
                Drugą konkurencją przygotowaną dla uczniów był konkurs na strój ekologiczny. Tym razem trofeum należało się klasie I B.
                Jury w składzie: pani dyrektor – Maria Kiliańska, pani wicedyrektor – Anna Król, pani Anna Chmielewska nauczyciel geografii oraz Małgorzata Rutkowska uczennica klasy I C, przyznało także klasie I A nagrodę za najlepiej wykonany plakat proekologiczny, zachęcający do wykorzystywania energii odnawialnej. Oczekiwanie na werdykt umiliło wykonanie utworu „Chodź, pomaluj mój świat” przez dziewczęta z klasy II E.
                Apel był przyjemną przerwą w dniach pełnych szkolnej rutyny, a także źródłem wiedzy na temat sposobów ochrony naszej planety.
                Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy klasie I C za profesjonalną organizację imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio