Dzień Historyka

9 grudnia 2010 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III „Dniu Historyka”, który odbył się w Instytucie Historii UMCS.

I LO podpisało umowę o współpracy z Instytutem Historii UMCS, w ramach której młodzież i nauczyciele mogą brać udział w wykładach, warsztatach, seminariach z zakresu historii prowadzonych przez pracowników naukowych UMCS, zarówno w Instytucie, jak i w naszej szkole.

Głównym punktem programu „ Dnia Historyka” był wykład inauguracyjny pt.: „ Uczta rozrachunkowa” wygłoszony przez prof. dr hab. Jacka Banaszkiewicza. Następnie dr Ewa Solska i mgr Tomasz Tarczyński poprowadzili dyskusję panelową poświęconą historii i kulturze ucztowania na przestrzeni dziejów od starożytności do XVIII wieku. W dyskusji wzięli udział dr Dariusz Słapek i dr Jerzy Ternes oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego.

Młodzież miała okazje zapoznać się z działalnością studenckich kół naukowych, które przygotowały prezentacje multimedialne i pokazy walk rycerskich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio