Partnerstwo e-twinning:

Pen pals: Polska – Rumunia

 

Po zarejestrowaniu naszej szkoły na platformie e-Twinning i intensywnych poszukiwaniach partnerów do współpracy, do p. R.Lewandowskiej zgłosiła się wolontariuszka Korpusu Pokoju, Amerykanka Marissa Olivier, która pracuje w szkole ponadgimnazjalnej w Panciu, w Rumunii. Wystąpiła w imieniu swoich uczniów, aby podjąć korespondencję tradycyjną (wymianę listów) po angielsku. Ponieważ uczniowie naszej szkoły są bardzo otwarci na projekty z obcokrajowcami, szybko utworzyła się grupka osób chętnych do współpracy. Po to, aby zainicjować znajomość zostało utworzone forum internetowe www.createforum.com/rompol/ .

Jak dotąd zdążyliśmy się troszkę poznać i podyskutować o zainteresowaniach po to, aby łatwiej było nam podjąć decyzję kto do kogo ma napisać list (papierowy). W tym tygodniu ma się zebrać grupa rumuńska i mają zdecydować kto do kogo napisze i pewnie pozostaje nam czekać na listy.

Na forum można też zaprezentować się w troszkę innej formie, a więc widzieliśmy już ich zdjęcia z balu przebierańców z okazji Halloween w ich szkole oraz przykład pocztówki, na której każdy z uczestników forum mógłby zaprezentować swój wizerunek i parę złotych myśli na swój temat.

Jeżeli ktoś miałby jeszcze ochotę się przyłączyć, może zapisać się do naszego forum w internecie, a grupa uczniów e-twinning z naszej szkoły spotyka sięw realu we wtorki o 8:00 w sali 312.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio