A może zostanę inżynierem?


           Dnia 27 listopada uczniowie klasy II "a" wraz z wychowawczynią p. Anną Kosmowską odwiedziła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie. Wyjazd został zaplanowany około godziny 8:45. Prezentacja uczelni rozpoczęła się w rektoracie znajdującym się w centrum miasta, gdzie menadżer uczelni przedstawił uczniom profil  oraz ofertę programową szkoły.  Uczniowie mieli także okazję poszerzyć wiedzę w zakresie poszczególnych kierunków wykładanych na uczelni. Każdy z instytutów (Matematyki i Informatyki, Nauk Technicznych i Lotnictwa, Neofilologii, Nauk Humanistycznych oraz Nauk Rolniczych)  miał swojego przedstawiciela, który przybliżył uczestnikom charakter danych studiów. Po ostatnim wystąpieniu klasa została zaproszona do Centrum Studiów Inżynierskich. Asystent oprowadził uczniów po bardzo dobrze wyposażonym ośrodku. Skomplikowane maszyny, obsługiwane na ogół przez studentów, wywarły wielkie wrażenie. Grupa miała też okazję z bliska obejrzeć różne samoloty. Jednym z najciekawszych stanowisk był symulator lotów, choć niestety nie było możliwości przetestowania go.
            Wycieczkę można z pewnością zaliczyć do udanych. Takie wyjazdy pomogą licealistom wybrać najlepiej odpowiadający kierunek i uczelnię, a w konsekwencji także przyszły zawód.
                                                                                                                Jakub Antoniak, klasa II "a"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio