Dzień Kultury Krajów Anglojęzycznych.

                    3 kwietnia w naszym liceum odbyła się kolejna edycja corocznego konkursu dla klas pierwszych o krajach anglojęzycznych, zorganizowany przez klasę II e. Klasy rywalizowały w kategoriach na najlepszy plakat o wylosowanym wcześniej kraju, charakterystyczne przebranie, prezentację multimedialną, literowanie, wiedzy o krajach anglojęzycznych, recytacji oraz w konkursie karaoke. Wszystkie konkurencje były oceniane przez jury, w którym zasiadali: Pani wicedyrektor Anna Król, Pani Ewa Przybyszewska, nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole oraz organizatorka konkursu, Pani Monika Kwiecień.
                Większość nagród zdobyła klasa I a, która zwyciężyła w konkursie karaoke, po brawurowym wykonaniu piosenki Michaela Jacksona „Beat it” przez Łukasza Jurkowskiego, konkursie wiedzowym, literowaniu oraz na najlepszy plakat. Najlepszą prezentację według jury opracowała Ewelina Mazurek z klasy I c, a najlepszą recytatorką okazała się Patrycja Lechus z klasy I b. Konkurencję dotyczącą charakterystycznego stroju wygrały ex aequo klasy I c i I d.
                Nad przebiegiem konkursu oprócz jury czuwali także prowadzący, Katarzyna Hać i Paweł Łyp z klasy II e. Rywalizacja przebiegła spokojnie, w przyjacielskiej atmosferze i miejmy nadzieję, że za rok będziemy mieli możliwość spotkać się ponownie na kolejnej edycji konkursu.
Maciej Nawrocki II e

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio