Finał X edycji konkursu historycznego „Drogi do Wolności” .4 października w Gdańsku na wystawie „Drogi do Wolności” odbył się uroczysty finał X edycji konkursu historycznego. W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 100 uczestników z całej Polski. Do finału zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły Anna Zawada z klasy II b, której opiekunem była p. prof. Sylwia Niemiec.

Konkurs zorganizowany został był przez Fundację Centrum Solidarności w Gdańsku. Został skierowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Jego celem było upowszechnienie wydarzeń, które miały wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1989 roku. Tematyka konkursu nawiązywała do treści prezentowanych na wystawie "Drogi do Wolności" w Gdańsku oraz powstania "Solidarności", która w 2010 roku obchodzi 30-lecie istnienia. Jury wyłoniło laureatów w trzech kategoriach : literackiej, plastycznej oraz fotograficznej. Prace finalistów i finalistek omówiła członkini jury – polonistka Jolanta Szatkowska, a nagrody wręczył Dyrektor Fundacji – Jerzy Borowczak. Pisząc pracę na o „Solidarności” Ania zajęła III miejsce w kategorii literackiej. Uczennica naszej szkoły usłyszała wiele słów uznania od członków komisji. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Po finale uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na uroczysty obiad.

Ponieważ wszyscy laureaci byli spoza Trójmiasta, kolejnego dnia mieli okazję zwiedzić przepiękny Gdańsk razem z przewodnikiem. Laureatka Anna Zawada miała okazję odpocząć na sopockim molo oraz pospacerować nad brzegiem pięknego Bałtyku .Gratulujemy sukcesu !

© 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio