NAJDROŻSZY WYRAZ - OJCZYZNA

POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 XI 2014 r. odbyły się w Krasnymstawie powiatowe obchody Święta Niepodległości. Rozpoczęły się o godz. 10.30 mszą świętą odprawioną w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej. Wzięła w nich również udział młodzież z I LO im. W. Jagiełły w Krasnymstawie. Tradycyjnie w uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy szkoły. Obecne były pani dyrektor - Edyta Fidecka i pani wicedyrektor - Anna Król . Uczniowie klasy Ic , pod kierunkiem pani Marzeny Altmajer-Chwały i pana Jacka Wojciechowskiego , przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali zgromadzonym przed liturgią.
W okolicznościowych wierszach i pieśniach żołnierskich młodzież przypomniała wydarzenia sprzed lat. Motywem przewodnim widowiska była miłość do Ojczyzny okazywana przez przodków podczas walk o wyzwolenie Polski i deklarowana przez współczesnych młodych ludzi w pełnych ekspresji wystąpieniach.

Po mszy władze powiatu, na czele ze Starostą, panem Januszem Szpakiem , Kombatanci, liczne poczty sztandarowe i przedstawiciele lokalnych instytucji oraz mieszkańcy Krasnegostawu udali się na cmentarz, gdzie złożono kwiaty i oddano hołd tym, którzy polegli w obronie Ojczyzny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2007 stunicholls.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw
email: pierwszeliceumkrasnystaw@interia.pl tel. (sekretariat): 082 576 21 46 fax: 082 576 00 61                                                                    J&S Studio